Bizning DNK laboratoriya yordamida siz sud orqali qarindoshlikni o’rnatishingiz mumkin. Usulning aniqligi 99,99999% ga etadi, bu sud tomonidan qarindoshlikni aniqlash uchun zarur bo’lgan aniqlikka to’liq mos keladi. Hozirgi vaqtda bu mavjud bo’lgan eng aniq usul. Bizning mutaxassislarimiz DNK laboratoriyamizga ekspertiza yuborilishi uchun sudga hujjatlarning to’liq to’plamini taqdim etadilar. Qanoatlantirilgan iltimosnoma bizga to’g’ridan-to’g’ri suddan yuborilishi mumkin. Biz qarindoshlikni aniqlash uchun sud-genetik ekspertizasini O’zbekiston Respublikasi qonunchiligiga qat’iy muvofiq va barcha protsessual standartlarga muvofiq o’tkazamiz. Genetik ekspertiza natijasida keng qamrovli ekspert xulosasi tayyorlanadi. Bu laboratoriya muhri va genetik mutaxassisning imzosi bilan tasdiqlangan sud uchun zarur bo’lgan barcha ma’lumotlarni o’z ichiga olgan ko’p sahifali tikilgan hujjat. Sud orqali qarindoshlikni o’rnatish uchun DNK testini o’tkazing va sudga taqdim etish uchun tayyor huquqiy hujjatni oling.
Sudgacha qarindoshlikni o’rnatish
Qarindoshlikni aniqlash uchun axborot DNK testi
Sud orqali qarindoshlik aniqlash uchun DNK ekspertizasining narxi
1 899 000 so'm
Qaysi holatlarda sudgacha qarindoshlikni aniqlash DNK testi o'tkaziladi.
Sud uchun otalikni aniqlash DNK testini o’tkazish talab qilinadigan ko’plab holatlar mavjud. Sudga ariza topshirgandan so’ng, siz laboratoriyamizda ekspertiza o’tkazish to’g’risida sud xulosasini olasiz. Sud orqali qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazishning ba’zi sabablari:
• Sudga taqdim etish uchun rasmiy xulosa zarur bo’lganda
• Meros olish ishlari bo ‘ yicha nizolarda
• Fuqarolikni olish yoki immigratsiya uchun
• Aliment olish yoki oiladagi boshqa nizolarni hal qilish uchun
• Agar biologik ota mavjud bo’lmasa, otalikni o’rnatish bo’yicha nizolarni hal qilish holatlarida
• Bolaning otasi tomonidan qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin bo’lmaganda.
Sud genetik ekspertizasini o‘tkazish uchun belgilanishi mumkin bo‘lgan qarindoshlik holatlari:
• Buvisi / bobosining o’g’il nabirasi yoki / qiz nabirasi o’rtasidagi qarindoshlik
• Amaki / xolaning o’g’il jiyani yoki/ qiz jiyani o’rtasidagi qarindoshlik
• Aка-uka, opa-singil o’rtasidagi qarindoshlik (siblings, yarimsiblings)
• Egizaklar testi
• Ayol tomonidan qarindoshlik
• Erkaklar tomonidan qarindoshlik
• Amakivachcha va boshqa qarindoshlik
Sud orqali qarindoshligini o'rnatish uchun DNK testini kim boshlashi mumkin
Sud orqali qarindoshlikni o’rnatish DNK testi ma’muriy organ tomonidan tayinlanadi, sud tomonidan otalikni aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazish va bu jarayoni boshlanishi mumkin bo’lganlar:
• Sud testida voyaga etgan har qanday ishtirokchi ota yoki onasi
• Voyaga etmagan bolaning rasmiy vasiysi
• Ba’zi hollarda sud uchun DNK tahlilini o’tkazish tashabbuskori test ishtirokchisining qarindoshlari bo’lishi mumkin
• Ba’zi hollarda, sudning o’zi otalikni sud tomonidan aniqlash uchun genetik testni tayinlashi mumkin
Biz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beramiz. Buning uchun «Bepul maslahat» shaklidan foydalaning yoki bizga qo’ng’iroq qiling.
Sud orqali qarindoshlikni o’rnatish uchun:
DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).

• ДНК-тест на установление родства для суда (судебно-генетическая экспертиза на родство)
В нашей ДНК лаборатории Вы можете установить родство в судебном порядке. Точность метода достигает 99,99999%, что полностью соответствует и даже превышает необходимую точность для судебного установления родства. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Наши эксперты предоставят Вам полный пакет документов для суда, чтобы направить экспертизу в нашу ДНК лабораторию. Удовлетворенное ходатайство можно направить нам напрямую от суда. Мы проводим судебно-генетическую экспертизу на родство в строгом соответствии с законодательством Узбекистана и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено исчерпывающее экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Сделайте ДНК-тест на судебное установление родства и получите готовый юридический документ для предоставления в суд.
Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми судами Узбекистана.
Досудебное установление родства
Информационный ДНК-тест на родство
Цена экспертизы ДНК на родство в суде
1 899 000 сум
В каких случаях проводят ДНК анализ на досудебное установление родства
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК-тест на определение отцовства для суда. После подачи ходатайства в суд, Вы получаете заключение суда о проведении экспертизы в нашей лаборатории. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на судебное установление родства:
• Необходимо официальное заключение для предоставления в суд
• В спорах по делам получения наследства
• Для получения гражданства или для иммиграции
• Для получения алиментов или решения других споров в семье
• Решить споры об установлении отцовства, если биологический отец недоступен
Примеры родства, которые могут быть установлены для проведения судебной генетической экспертизы:
• Родство бабушки или/и дедушки с внуком или/и внучкой
• Родство дяди или/и тети с племянником или/и племянницей
• Родство с братом или/и сестрой (сиблинги, полусиблинги)
• Близнецовый тест (однояйцевые, разнояйцевые)
• Родство по женской линии
• Родство по мужской линии
• Двоюродное, троюродное и т.д. родство
ДНК лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Наши заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
Кто может инициировать ДНК-тест на судебное установление родства
Установление родства через суд по ДНК назначается административным органом, инициировать процесс и проведение ДНК анализа на судебное определение отцовства могут:
Мы поможем разобраться именно в Вашей конкретной ситуации. Для этого воспользуйтесь формой «бесплатная консультация« или позвоните нам по телефону.
Как сделать ДНК-тест на родство для суда
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на родство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)