Buyurtma berish va qaytarish qoidalari
1. DNK tahlili turini aniqlash. Mutaxassislarimiz sizga yordam beradi, buning uchun bizga qo’ng’iroq qiling yoki aloqa shaklidan foydalaning.
2. Buyurtma to’lovi shaklida tegishli maydonlarni to’ldiring:
• DNK tahlili summasi *
• Aloqa telefoni *
• Ism
• E-mail
• DNK testi tavsifi
*- maydon majburiy to’ldirilishi kerak
1. «Assist» elektron to’lov tizimi orqali to’lovni amalga oshiring.
2. To’lov qabul qilingandan so’ng, mutaxassisimiz siz bilan bog’lanib, DNK tahlili tafsilotlarini muhokama qiladi va barcha savollaringizga javob beradi.
Yetkazib berish
Siz quyidagi yetkazib berish xizmatlaridan foydalanishingiz mumkin:
• DNK namunalari yig’ish to’plamini uyingizgacha yetkazib berish.
• DNK tahlili natijalarini uyingizgacha yetkazib berish.
• Mutaxassis manzilga kelib DNK namunasini yig’ib ketishi.
Yetkazib berish xizmatidan foydalanish uchun biz bilan telefon yoki aloqa shakli orqali bog’laning. Aniq narxlarni mutaxassisimizdan bilib olishingiz mumkin.
Qaytarish
Bajarilmagan xizmatlar uchun pulni qaytarish imkoniyati mavjud.
Pulni qaytarish uchun quyidagilarni bajaring:
1. Aloqa shakli yoki elektron pochta orqali bizga yozing info@dnk-test.uz va quyidagi ma’lumotlarni ko’rsating:
• DNK tahlili nomi *
• Qaytariladigan summa *
• Ismingiz *
• Qaytarish sababi *
*- majburiy maydonlar
1. Biz arizangizni qabul qilamiz va uni 5 ish kuni ichida ko’rib chiqamiz.
2. Pul mablag’lari siz tomonidan to’lov amalga oshirilgan hisob raqamiga qaytariladi.
To‘lovlar. Bank kartasi orqali onlayn to‘lov
Bizning saytimiz internet-ekvayring tizimiga ulangan, va Siz xizmat uchun Visa yoki Mastercard bank kartasi orqali to‘lov qilishingiz mumkin. Tanlangan mahsulot yoki xizmatni tasdiqlaganingizdan so‘ng, sizga AT Bank TsentrKredit’ning himoyalangan to‘lov sahifasi ochiladi, u yerda siz bank kartangiz ma’lumotlarini kiritishingiz kerak bo‘ladi. Kartani qo‘shimcha autentifikatsiya qilish uchun 3-D Secure protokoli qo‘llaniladi. Agar sizning bank-emitent ushbu texnologiyani qo‘llasa, siz qo‘shimcha autentifikatsiya uchun uning serveriga yo‘naltirilasiz. Qo‘shimcha autentifikatsiya qoidalari va usullari haqida batafsil ma’lumotni sizning bank-emitentingizdan olishingiz mumkin.
Onlayn to‘lov xizmati Visa va MasterCard xalqaro to‘lov tizimlarining qoidalariga muvofiq, maxfiylik va xavfsizlik tamoyillariga rioya qilgan holda amalga oshiriladi. Buning uchun eng zamonaviy tekshirish, shifrlash va ma’lumotlarni yopiq aloqa kanallari orqali uzatish usullari qo‘llaniladi. Bank kartasi ma’lumotlari AT Bank TsentrKredit’ning himoyalangan to‘lov sahifasida kiritiladi.
To‘lov sahifasidagi maydonlarga kartaning raqami, karta egasining ismi, kartaning amal qilish muddati, uch xonali xavfsizlik kodi (VISA uchun CVV2 yoki MasterCard uchun CVC2) kiritilishi talab etiladi. Barcha zarur ma’lumotlar bank kartasi yuzasida ko‘rsatilgan.
CVV2/ CVC2 — bu kartaning orqa tomonida joylashgan uch xonali xavfsizlik kodidir.
Keyin, o‘sha sahifada sizning bank-emitentning 3-D Secure kodini kiritish oynasi ochiladi. Agar sizda statik 3-D Secure o‘rnatilmagan bo‘lsa, u SMS orqali telefoningizga yuboriladi. Agar siz 3-D Secure kodini olmagan bo‘lsangiz, iltimos, bank-emitent bilan bog‘laning.
3-D Secure — bu internet orqali kartalar bilan to‘lov qilishda eng zamonaviy xavfsizlik texnologiyasidir. U karta egasining shaxsini aniq tasdiqlash va firibgarlik xavfini maksimal darajada kamaytirish imkonini beradi.
Xavfsizlik kafolatlari
AT Bank TsentrKredit sizning bank kartangiz ma’lumotlarini PCI DSS 3.0 xavfsizlik standarti asosida himoya qiladi va qayta ishlaydi. Ma’lumotlarni to‘lov shlyuzi orqali uzatishda SSL shifrlash texnologiyasi qo‘llaniladi. Keyinchalik ma’lumotlar eng yuqori darajadagi ishonchlilikka ega yopiq bank tarmoqlari orqali uzatiladi. AT Bank TsentrKredit sizning kartangiz ma’lumotlarini bizga yoki uchinchi shaxslarga bermaydi. Karta egasining qo‘shimcha autentifikatsiyasi uchun 3-D Secure protokoli qo‘llaniladi.
Agar siz amalga oshirilgan to‘lov bo‘yicha savollarga ega bo‘lsangiz, to‘lov xizmatining mijozlarni qo‘llab-quvvatlash xizmati bilan info@dnk-test.uz elektron pochta manzili orqali bog‘lanishingiz mumkin.
Onlayn to‘lovlarning xavfsizligi
Siz taqdim etgan shaxsiy ma’lumotlar (ism, manzil, telefon, e-mail, kredit karta raqami) maxfiy hisoblanadi va oshkor etilmaydi. Sizning kredit kartangiz ma’lumotlari faqat shifrlangan holda uzatiladi va bizning veb-serverimizda saqlanmaydi.
Internet-to‘lovlarning xavfsizligini AT Bank TsentrKredit kafolatlaydi. Barcha to‘lov kartalari bo‘yicha operatsiyalar VISA International, MasterCard va boshqa to‘lov tizimlarining talablari asosida amalga oshiriladi. Ma’lumotlarni uzatishda maxsus xavfsizlik texnologiyalari qo‘llaniladi va barcha ma’lumotlar yuqori texnologiyali va xavfsiz serverda qayta ishlanadi.
Bank kartalari orqali to‘lov qilish xavfsiz, chunki:
• Avtorizatsiya tizimi xaridorga to‘lov kartasi rekvizitlari (raqam, amal qilish muddati, CVV2/CVC2) firibgarlarga tushib qolmasligini kafolatlaydi, chunki bu ma’lumotlar avtorizatsiya serverida saqlanmaydi va o‘g‘irlanishi mumkin emas.
• Xaridor o‘zining to‘lov ma’lumotlarini to‘g‘ridan-to‘g‘ri AT Bank TsentrKredit avtorizatsiya tizimiga kiritadi, internet-do‘kon veb-saytida emas. Shuning uchun, xaridorning karta rekvizitlari uchinchi shaxslarga ochiq bo‘lmaydi.
Pul mablag‘larini qaytarish
To‘lov kartalari orqali onlayn to‘lov amalga oshirilganda naqd pul ko‘rinishida mablag‘larni qaytarish taqiqlanadi. Qaytarish tartibi xalqaro to‘lov tizimlari qoidalariga muvofiq amalga oshiriladi:
1. Iste’molchi tovar yetkazib berilguniga qadar uni istalgan vaqtda qaytarish huquqiga ega, agar tovar yetkazib berilgan bo‘lsa, qaytarish 14 kun ichida rasmiylashtirilishi kerak;
2. Agar tovarning tashqi ko‘rinishi, iste’mol xususiyatlari saqlangan va uni xarid qilish faktini tasdiqlovchi hujjat mavjud bo‘lsa, sifatli mahsulotni qaytarish mumkin;
3. Individualligi aniqlangan va faqat xaridor tomonidan ishlatilishi mumkin bo‘lgan sifatli mahsulotlar qaytarilmaydi;
4. Agar iste’molchi mahsulotni qaytarishga qaror qilsa, sotuvchi unga to‘langan pul mablag‘larini iste’molchi tegishli talabni ilgari surgan kundan boshlab o‘n kundan kechiktirmay qaytarishi shart.
Bank kartasiga pul mablag‘larini qaytarish uchun «Pul mablag‘larini qaytarish bo‘yicha ariza»ni to‘ldirish kerak. Ushbu ariza kompaniyaning elektron manziliga so‘rov bo‘yicha yuboriladi va shaxsni tasdiqlovchi hujjat nusxasi bilan birga info@dnk-test.uz manziliga jo‘natilishi lozim.
Pul mablag‘lari «Pul mablag‘larini qaytarish bo‘yicha ariza» Kompaniyaga kelib tushgan kundan boshlab ___ ish kuni ichida bank kartasiga qaytariladi.
Xatolik bilan amalga oshirilgan operatsiyalar bo‘yicha mablag‘larni qaytarish uchun yozma ariza va unga shaxsni tasdiqlovchi hujjat nusxasi hamda noto‘g‘ri yechib olingan summani tasdiqlovchi chek/qabul kvitansiyasi ilova qilinishi lozim. Ushbu ariza quyidagi manzilga yuborilishi kerak: info@dnk-test.uz.
Qaytariladigan summa xarid summasiga teng bo‘ladi. Arizani ko‘rib chiqish va mablag‘larni qaytarish muddati Kompaniya arizani olgan paytdan boshlab ish kunlari ichida hisoblanadi va bayram/hafta oxiri kunlari inobatga olinmaydi.
To‘lovni amalga oshirishdan bosh tortish holatlari:
• Bank kartasi internet orqali to‘lovlarni amalga oshirish uchun mo‘ljallanmagan bo‘lishi mumkin, bu haqida siz Bank-emitentingizga murojaat qilib bilib olishingiz mumkin;
• Bank kartasida to‘lovni amalga oshirish uchun yetarli mablag‘ mavjud emas. Kartadagi mablag‘ miqdori haqida batafsil ma’lumot olish uchun kartani chiqargan bank bilan bog‘laning;
• Bank kartasi ma’lumotlari noto‘g‘ri kiritilgan;
• Bank kartasining amal qilish muddati tugagan. Odatda, karta amal qilish muddati uning old tomonida ko‘rsatilgan (oy va yil ko‘rinishida). Karta amal qilish muddati haqida batafsil ma’lumot olish uchun Bank-emitentingizga murojaat qiling.
Bank kartasi orqali to‘lov va sayt ishlashi bilan bog‘liq boshqa savollar bo‘yicha quyidagi telefon raqamiga murojaat qilishingiz mumkin: +998 7811 304 45
Maxfiylik
1. Ta’riflar
Internet loyihasi https://dnk-test.uz/ (keyingi o‘rinlarda – URL, «biz») o‘z mijozlari va sayt tashrif buyuruvchilarining shaxsiy ma’lumotlarining maxfiyligi masalasiga jiddiy yondashadi. Biz shaxsiylashtirilgan ma’lumotlar deb, sayt tashrif buyuruvchisining shaxsiy ma’lumotlarini (masalan: F.I.Sh., login yoki kompaniya nomi) hamda URL saytida amalga oshirilgan harakatlari haqidagi ma’lumotlarni (masalan: tashrif buyuruvchining kontakt ma’lumotlari bilan buyurtmalari) tushunamiz. Anonim ma’lumotlar esa, aniq bir tashrif buyuruvchini identifikatsiya qilishning imkoni bo‘lmagan ma’lumotlardir (masalan: sayt tashrif buyurish statistikasi).
1. Ma’lumotlardan foydalanish
Biz saytning aniq tashrif buyuruvchisining shaxsiylashtirilgan ma’lumotlaridan faqatgina xizmatlar sifatini ta’minlash va ularni hisobga olish uchun foydalanamiz. Biz URL saytining bir tashrif buyuruvchisining shaxsiy ma’lumotlarini boshqa tashrif buyuruvchilarga oshkor qilmaymiz. Hech qachon shaxsiy ma’lumotlarni ochiq e’lon qilmaymiz va uchinchi shaxslarga uzatmaymiz. Istisno faqatgina O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq ushbu ma’lumotlarni vakolatli davlat organlariga taqdim etish majburiyati bo‘lgan holatlardir. Biz faqat to‘plangan anonim ma’lumotlar asosida tuzilgan hisobotlarni nashr etamiz va tarqatamiz. Ushbu hisobotlar foydalanuvchilarning shaxsiy ma’lumotlarini identifikatsiya qilish imkonini beradigan ma’lumotlarni o‘z ichiga olmaydi. Shuningdek, biz anonim ma’lumotlardan URL mahsulotlari va xizmatlarini rivojlantirish maqsadida ichki tahlillar o‘tkazish uchun foydalanamiz.
1. Havolalar
https://dnk-test.uz/ sayti bizning kompaniyamizga aloqador bo‘lmagan va uchinchi shaxslarga tegishli boshqa saytlarga havolalar bo‘lishi mumkin. Biz uchinchi tomon saytlarda joylashtirilgan ma’lumotlarning aniqligi, to‘liqligi va ishonchliligi uchun javobgar emasmiz hamda ushbu saytlarda qoldirgan ma’lumotlaringizning maxfiyligini saqlash bo‘yicha hech qanday majburiyatni o‘z zimmamizga olmaymiz.
1. Mas’uliyatni cheklash
Biz ushbu maxfiylik siyosatiga rioya qilish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solamiz, ammo bizning ta’sir doiramizdan tashqarida bo‘lgan omillar ta’sirida ma’lumotlarning oshkor bo‘lishi ehtimoli mavjudligini inkor etolmaymiz. https://dnk-test.uz/ sayti va unda joylashtirilgan barcha ma’lumotlar «bor holicha» tamoyiliga asoslangan holda taqdim etiladi va hech qanday kafolatlarga ega emas. Biz URL saytiga kirish cheklanganligi yoki saytdagi ma’lumotlardan foydalanish natijasida yuzaga kelgan noqulayliklar hamda har qanday yo‘qotishlar uchun javobgar emasmiz.
1. Aloqa
Agar ushbu siyosatga oid savollaringiz bo‘lsa, quyidagi manzilga murojaat qilishingiz mumkin: info@dnk-test.uz

• ПРАВИЛА ОФОРМЛЕНИЯ ЗАКАЗА И ВОЗВРАТА
1. Определиться с видом ДНК анализа. Наши специалисты помогут Вам, для этого позвоните по телефону или воспользуйтесь формой обратной связи.
2. Заполните соответствующие поля в форме оплаты заказа:
• Сумма ДНК анализа *
• Контактный телефон *
• Имя
• E-mail
• Описание ДНК теста
*-поле является обязательным для заполнения
1. Произведите оплату с помощью системы электронных платежей «Ассист».
2. После получения оплаты, наш специалист свяжется с Вами для обсуждения всех деталей проведения ДНК анализа и ответит на все вопросы.
Доставка
Для Вас доступные следующие услуги, осуществляемые по средством доставки:
• Доставка наборов для самостоятельного забора ДНК образцов до двери.
• Доставка результатов ДНК анализа до двери.
• Выезд специалиста по адресу для забора ДНК образцов.
Для получения услуг по доставке, Вам нужно связаться с нами по телефону или через форму обратной связи. Точную стоимость услуг доставки уточняйте у специалиста.
Возврат
Мы осуществляем возврат денежных средств за не выполненные услуги.
Для оформления возврата нужно:
1. Напишите нам через форму обратной связи или электронную почту info@dnk-test.uz, указав следующую информацию:
• Название ДНК анализа *
• Сумма к возврату *
• Ваше имя *
• Причина возврата *
1. Мы получим Ваше заявление и рассмотрим его в течение 5 рабочих дней.
2. Денежные средства будут возвращены Вам на реквизиты, которые были использованы при оплате.
Платежи. Оплата банковской картой онлайн
Наш сайт подключен к интернет-эквайрингу, и Вы можете оплатить Услугу банковской картой Visa или Mastercard. После подтверждения выбранного Товара либо услуги откроется защищенное окно с платежной страницей АО Банк ЦентрКредит, где Вам необходимо ввести данные Вашей банковской карты. Для дополнительной аутентификации держателя карты используется протокол 3-D Secure. Если Ваш Банк-эмитент поддерживает данную технологию, Вы будете перенаправлены на его сервер для прохождения дополнительной идентификации. Информацию о правилах и методах дополнительной идентификации уточняйте в Банке, выдавшем Вам банковскую карту.
Услуга онлайн-оплаты осуществляется в соответствии с правилами Международных платежных систем Visa и MasterCard на принципах соблюдения конфиденциальности и безопасности совершения платежа, для этого используются самые актуальные методы проверки, шифрования и передачи данных по закрытым каналам связи. Ввод данных банковской карты осуществляется в защищенном окне на платежной странице АО Банк ЦентрКредит.
В поля на платежной странице требуется ввести номер карты, имя владельца карты, срок действия карты, трёхзначный код безопасности (CVV2 для VISA или CVC2 для MasterCard). Все необходимые данные отображены на поверхности банковской карты.
CVV2/ CVC2 — это трёхзначный код безопасности, находящийся на оборотной стороне карты.
Далее в том же окне откроется страница Вашего банка-эмитента для ввода 3-D Secure кода. В случае, если у вас не настроен статичный 3-D Secure, он будет отправлен на ваш номер телефона посредством SMS. Если 3-D Secure код к Вам не пришел, то следует обратится в ваш банк-эмитент.
3-D Secure — это самая современная технология обеспечения безопасности платежей по картам в сети интернет. Позволяет однозначно идентифицировать подлинность держателя карты, осуществляющего операцию, и максимально снизить риск мошеннических операций по карте.
Гарантии безопасности
АО Банк ЦентрКредит защищает и обрабатывает данные Вашей банковской карты по стандарту безопасности PCI DSS 3.0. Передача информации в платежный шлюз происходит с применением технологии шифрования SSL. Дальнейшая передача информации происходит по закрытым банковским сетям, имеющим наивысший уровень надежности. АО Банк ЦентрКредит не передает данные Вашей карты нам и иным третьим лицам. Для дополнительной аутентификации держателя карты используется протокол 3-D Secure.
В случае, если у Вас есть вопросы по совершенному платежу, Вы можете обратиться в службу поддержки клиентов платежного сервиса по электронной почте info@dnk-test.uz
Безопасность онлайн-платежей
Предоставляемая Вами персональная информация (имя, адрес, телефон, e-mail, номер кредитной карты) является конфиденциальной и не подлежит разглашению. Данные Вашей кредитной карты передаются только в зашифрованном виде и не сохраняются на нашем Web-сервере.
Безопасность обработки Интернет-платежей гарантирует АО Банк ЦентрКредит. Все операции с платежными картами происходят в соответствии с требованиями VISA International, MasterCard и других платежных систем. При передаче информации используются специализированные технологии безопасности карточных онлайн-платежей, обработка данных ведется на безопасном высокотехнологичном сервере процессинговой компании.
Оплата платежными картами безопасна, потому что:
• Система авторизации гарантирует покупателю, что платежные реквизиты его платежной карты (номер, срок действия, CVV2/CVC2) не попадут в руки мошенников, так как эти данные не хранятся на сервере авторизации и не могут быть похищены.
• Покупатель вводит свои платежные данные непосредственно в системе авторизации АО Банк ЦентрКредит, а не на сайте интернет-магазина, следовательно, платежные реквизиты карточки покупателя не будут доступны третьим лицам.
Возврат денежных средств
При проведении онлайн-оплаты посредством платежных карт не допускается возврат наличными денежными средствами. Порядок возврата регулируется правилами международных платежных систем:
1. Потребитель вправе отказаться от товара в любое время до его передачи, после передачи товара отказ необходимо оформить в течение 14 дней;
2. Возврат товара надлежащего качества возможен в случае, если сохранены его товарный вид, потребительские свойства, а также документ, подтверждающий факт и условия покупки указанного товара;
3. Потребитель не вправе отказаться от товара надлежащего качества, имеющего индивидуально-определенные свойства, если указанный товар может быть использован исключительно приобретающим его человеком;
4. При отказе от товара со стороны потребителя продавец должен вернуть ему денежную сумму, уплаченную потребителем, не позднее чем через десять дней со дня предъявления потребителем соответствующего требования.
Для возврата денежных средств на банковскую карту необходимо заполнить «Заявление о возврате денежных средств», которое высылается по требованию компанией на электронный адрес, и отправить его вместе с приложением копии документа, удостоверяющего личность, по адресу info@dnk-test.uz.
Возврат денежных средств будет осуществлен на банковскую карту в течение ___ рабочего дня со дня получения «Заявление о возврате денежных средств» Компанией.
Для возврата денежных средств по операциям, проведенным с ошибками, необходимо обратиться с письменным заявлением и приложением копии документа, удостоверяющего личность, и чеков/квитанций, подтверждающих ошибочное списание. Данное заявление необходимо направить по адресу info@dnk-test.uz.
Сумма возврата будет равняться сумме покупки. Срок рассмотрения Заявления и возврата денежных средств начинает исчисляться с момента получения Компанией Заявления и рассчитывается в рабочих днях без учета праздников/выходных дней.
Случаи отказа в совершении платежа:
• банковская карта не предназначена для совершения платежей через интернет, о чем можно узнать, обратившись в Ваш Банк-эмитент;
• недостаточно средств для оплаты на банковской карте. Подробнее о наличии средств на платежной карте Вы можете узнать, обратившись в банк, выпустивший банковскую карту;
• данные банковской карты введены неверно;
• истек срок действия банковской карты. Срок действия карты, как правило, указан на лицевой стороне карты (это месяц и год, до которого действительна карта). Подробнее о сроке действия карты Вы можете узнать, обратившись в банк-эмитент.
По вопросам оплаты с помощью банковской карты и иным вопросам, связанным с работой сайта, Вы можете обратиться по следующим телефону: [get_fsphone]
Конфиденциальность
1. Определения
Интернет проект https://dnk-test.uz/ (далее – URL, «мы») серьезно относится к вопросу конфиденциальности информации своих клиентов и посетителей сайта https://dnk-test.uz/ (далее – «вы», «посетители сайта»). Персонифицированной мы называем информацию, содержащую персональные данные (например: ФИО, логин или название компании) посетителя сайта, а также информацию о действиях, совершаемых вами на сайте URL. (например: заказ посетителя сайта с его контактной информацией). Анонимными мы называем данные, которые невозможно однозначно идентифицировать с конкретным посетителем сайта (например: статистика посещаемости сайта).
1. Использование информации
Мы используем персонифицированную информацию конкретного посетителя сайта исключительно для обеспечения ему качественного оказания услуг и их учета. Мы не раскрываем персонифицированных данных одних посетителей сайта URL другим посетителям сайта. Мы никогда не публикуем персонифицированную информацию в открытом доступе и не передаем ее третьим лицам. Исключением являются лишь ситуации, когда предоставление такой информации уполномоченным государственным органам предписано действующим законодательством Республики Узбекистан. Мы публикуем и распространяем только отчеты, построенные на основании собранных анонимных данных. При этом отчеты не содержат информацию, по которой было бы возможным идентифицировать персонифицированные данные пользователей услуг. Мы также используем анонимные данные для внутреннего анализа, целью которого является развитие продуктов и услуг URL
1. Ссылки
Сайт https://dnk-test.uz/ может содержать ссылки на другие сайты, не имеющие отношения к нашей компании и принадлежащие третьим лицам. Мы не несем ответственности за точность, полноту и достоверность сведений, размещенных на сайтах третьих лиц, и не берем на себя никаких обязательств по сохранению конфиденциальности информации, оставленной вами на таких сайтах.
1. Ограничение ответственности
Мы делаем все возможное для соблюдения настоящей политики конфиденциальности, однако, мы не можем гарантировать сохранность информации в случае воздействия факторов, находящихся вне нашего влияния, результатом действия которых станет раскрытие информации. Сайт https://dnk-test.uz/ и вся размещенная на нем информация представлены по принципу "как есть” без каких-либо гарантий. Мы не несем ответственности за неблагоприятные последствия, а также за любые убытки, причиненные вследствие ограничения доступа к сайту URL или вследствие посещения сайта и использования размещенной на нем информации.