• Ota yoki ona tomonidan aка-uka, opa-singil o'rtasida qarindoshlikni aniqlash DNK testi
Toshkentda da ota yoki ona tomonidan aка-uka, opa-singil o'rtasida qarindoshlikni aniqlash DNK testi
DTL molekulyar genetik markazi aka/uka– opa/singil ( yaqin yoki o’gay aka/uka– opa/singil) o’rtasidagi qarindoshlik genetik DNK testini o’tkazadi . Bizning qarindoshlikni aniqlash DNK testimiz yaqin va uzoq taxmin qilingan qarindoshlar o’rtasida qarindoshlik munosabatlarini aniqlaydi. Biz har bir alohida holatga qarab ko’p sonli noyob autosomal markerlardan foydalanamiz, yoki Y xromosoma testi yoki mtDNK testini o’tkazamiz. Darhaqiqat, turli vaziyatlarda turli xil usullardan foydalanish talab etiladi. Ilgari aка-uka, opa-singil o’rtasidagi qarindoshlikni aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazishda qo’shimcha ishtirokchilar talab qilingan.» DTL» DNK markazi o’z tahlillarida DNK tadqiqotlarining eng zamonaviy usullari va protokollaridan foydalanadi, buning natijasida qo’shimcha ishtirokchilarning mavjudligi talab qilinmaydi va eng yuqori aniqlikka erishishga imkon beradi.
Qaysi holatlarda aka/uka– opa/singil yoki o'gay aka/uka– opa/singil o'rtasidagi qarindoshlikni aniqlash DNK testi o'tkaziladi
Ko’plab xolatlarda aka/uka– opa/singil yoki o’gay aka/uka– opa/singil o’rtasidagi qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazish talab qilinadi, ulardan ba’zilari:
• Otalikni belgilashda, taxmin qilingan otani topish imkoni bo’lmasa
• Yaqin qarindoshlikni aniqlashda
• Uzoq qarindoshlikni aniqlashda
• Vasiylikni tayinlashda
• Millatlarni belgilashda.
• Har qanday davlat organlariga (sud, FHDYO, vasiylik organlari, meros olish huquqiga kirish, sud taraflari o’rtasida mol-mulkni taqsimlash va aliment olish uchun) keyingi murojaat qilish uchun rasmiy ekspert xulosasi, sud-genetik ekspertizasi, DNK sud ekspertizasini o’tkazishda.
Aka/uka– opa/singil yoki o'gay aka/uka– opa/singil o'rtasidagi qarindoshlikni aniqlash DNK testini qanday qilish kerak
Aka/uka– opa/singil yoki o’gay aka/uka– opa/singil o’rtasidagi qarindoshlikni aniqlash DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
DNK testini qayerda topshirish kerak qarindoshlikni o'rnatish birodar (opa) qarindoshlar yoki o'gay farzandlar
Qarindoshlik DNK testini topshiring birodar-opa-singil qarindoshlar yoki o'gay farzandlar mumkin:
DNK testini qanday to'lash kerak qarindoshlik aka-uka (opa-singil) qarindoshlar yoki o'gay farzandlar va natijalarga erishish
Toshkentda da aka/uka– opa/singil yoki o’gay aka/uka– opa/singil o’rtasidagi qarindoshlikni aniqlash zarur bo’lgan turli xil holatlar mavjud. Tahlil anonim tarzda o’tkazilishi mumkin (tahlil ishtirokchilarining shaxsini tasdiqlamasdan), shuningdek sud maqsadlari uchun jarayonning barcha ishtirokchilarini to’liq identifikatsiyalash bilan amalga oshirilishi mumkin.

• ДНК-тест установление родства брат (сестра) по отцу и/или по матери
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» проводит генетический ДНК-тест на родство брат – сестра (родные или сводные). Наш тест ДНК на родство устанавливает родственные отношения (родство) между близкими и дальними предполагаемыми родственниками. Мы используем большое количество уникальных аутосомных маркеров, либо тест по Y – хромосоме, либо тест по мтДНК в зависимости от каждого конкретного случая. Ведь в разных ситуация требуется использовать разные методики. ДНК анализ на установление родства между братьями, сестрами или братом и сестрой раньше требовал наличие дополнительных участников теста. Лаборатория использует в своих анализах самые современные методы и протоколы ДНК исследований, благодаря чему наличие дополнительных участников не требуется и позволяет достигать наибольшую точность.
В каких случаях проводят ДНК анализ установление родства брат (сестра) родные или сводные
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК-тест родство брат/сестра (родные или сводные), вот некоторые из них:
• Установление отцовства, в том случае если нет доступа к предполагаемому отцу
• Определение близкого родства
• Определение дальнего родства
• Назначение опекунства
• Установить национальность
• Необходимо официальное экспертное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Как сделать ДНК тест установление родства брат (сестра) родные или сводные
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на установление родства между сестрами, братьями или братом и сестрой (родными или сводными) полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест установление родства брат (сестра) родные или сводные
Сдать ДНК-тест на установление родства брат - сестра родные или сводные возможно:
Как оплатить ДНК-тест установление родства брат (сестра) родные или сводные и получить результаты
ДНК-тест на установление родства брат (сестра) родные или сводные в Ташкенте
Существуют разные ситуации, когда требуется установить родство между братом и сестрой (братьями и сестрами) в Ташкенте. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование для проведения ДНК анализа на установление родства, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Узбекистане в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК-тестов на определение родства.